Hulajnogi elektryczne i ich ładowanie

Zapoznamy cię dzisiaj z kilkoma podstawowymi kwestiami prawnymi dotyczącymi hulajnóg, pokażemy, jak działa hulajnoga elektryczna i przekonamy, że ten tani sposób poruszania się po mieście jest dużo korzystniejszy i co więcej przyjemniejszy od stresującej jazdy samochodem. Pragniemy dzisiaj przekonać się, że jazda na hulajnodze jest lepsza i nowocześniejsza niż samochód, a jeśli do tego pragniesz zgłębiać nowoczesne trendy i nie pozostawać w tyle, to z hulajnogą będziesz wyglądać dużo młodziej i modniej. Hulajnoga to pojazd, który posiada wbudowany akumulator. Jest on podłączony najczęściej do tylnego koła i napędza hulajnogę, która sama jedzie.

Kierownica tego pojazdu posiada regulację prędkości, hamulec oraz praktyczny wyświetlacz LCD, który jest podświetlany. Oprócz tego mamy oczywiście oświetlenie tylne i przednie, tak jak w większości pojazdów typu rower czy motorower. Hulajnogę wyróżnia podest, w zależności od tego czy kupujemy ją dla osoby dorosłej czy dla dziecka podest może być szerszy, aby utrzymać większą masę ciała. Hulajnoga elektryczna posiada dwa koła połączone ze sobą podestem. Zalecamy żeby przy zakupie zdecydować się na większe koła, są one bowiem bardziej stabilne, amortyzują lepiej i zapewniają lepszy komfort jazdy. Porządna hulajnoga jest wyposażona w stopkę, dzięki której możemy elegancko zaparkować i nasz jednoślad nam się nie przewraca. Teraz należy wymienić parę słów odnośnie ładowania baterii hulajnogi. Ładujemy ją przy pomocy dołączonej ładowarki i zawsze zgodnie z instrukcją. Unikajmy przegrzania baterii, gdyż wpływa to negatywnie na jej eksploatację. Dobra bateria powinna wytrzymać do 30 albo 40 km spokojnej jazdy. Nie zawsze oczywiście wszystko idzie zgodnie z planem. Jeżeli akumulator jest nieprawidłowo eksploatowany, to będzie się psuł i szybciej rozładowywał.

Teraz przejdźmy do głównego tematy tego artykułu a mianowicie zastanówmy się czy hulajnoga elektryczna może zastąpić samochód. Otóż wydaje się, że odpowiedź nie będzie wcale taka oczywista. Według najnowszych badań hulajnoga z powodzeniem zastępuje samochód w obrębie aglomeracji miejskiej, doskonale sprawdza się w mieście, na krótkich odcinkach trasy, tam gdzie mamy wygodne ścieżki rowerowe. Niezastąpiona staje się w dojeździe do szkoły, pracy i na uczelnię. Natomiast ma swoją drugą stronę medalu jeżeli chodzi o długodystansowe wycieczki podmiejskie. To na ile starczy nam jazdy na hulajnodze zależy od pojemności baterii, a ta może być diametralnie równa w zależności od modelu który posiadamy. Głównym zagrożeniem jest nagłe wyczerpanie baterii po przejechaniu wielu kilometrów, gdy w pobliżu nie mamy możliwości jej naładowania. Innym ryzykiem jest nadmierna eksploatacja baterii, która może w pewnym momencie zepsuć się i odmówić posłuszeństwa.

Dlatego przy dłuższych dystansach samochód wydaje się nam nadal niezastąpionym środkiem transportu, nie ujmując oczywiście niczego jednośladom. Być może już za kilka lat, gry wejdą zaawansowane stacje szybkiego ładowania zlokalizowane przy głównych drogach i galeriach handlowych, będziemy mogli rozprzestrzenić sieć wypożyczalni hulajnóg oraz zwiększyć zasięg. Co do zasięgu to oczywiście zależy głównie od rozwoju technologii i pojedynczy klienci nie mają na razie wpływu na nią, poza decyzją zakupową. Zatem wracając do głównego tematu dyskusji, hulajnoga elektryczna jest bardzo dobrym urządzeniem do poruszania się w mieście, gdzie do przejechania mamy krótki dystans do pracy albo do szkoły. Dzięki korzystania z niej zmniejszą się korki i również powietrze będzie czystsze w wolne od smogu, gdyż jak wiadomo hulajnogi działają na prąd.