Japoński jedwab

Istnieją ubrania i dodatki, które z miejsca, gdy tylko je założymy, uczynią naszą stylizację bardziej elegancką lub dopełnią jej już elegancki charakter. I tak, klasycznym przykładem takiej właśnie części garderoby jest biała koszula. Założona do prostych dżinsów sprawi, iż bez obaw będziemy mogli iść w nich do pracy czy nawet na egzamin, a dołożona do ołówkowej spódnicy i butów na obcasie (w przypadku pań) czy marynarki i eleganckich spodni (w przypadku panów) dopełni formalny charakter całej stylizacji.

No właśnie, również same t marynarki czy ołówkowe spódnice uznać można za elementy garderoby, które świadczą o tym, iż osoba, która je nosi, podchodzi do danej okoliczności – spotkania, pracy, rozmowy – poważnie. Tu znów jednak nie muszą iść one w parze z białymi koszulami, gdyż eleganckie spódnice łączy się przecież z np. prostymi sweterkami, tak jak i marynarki, które to zakładać też można nawet an t-shirty. Jeśli chodzi o dobrze, tj. elegancko i profesjonalnie, prezentujące się dodatki, to w przypadku panów będą to np. zegarki oraz krawaty, czasem i skórzane nesesery,  a w przypadku pań – czarne czółenka na obcasie, torebki kopertówki i chanelki oraz szale jedwabne. Na szczególną uwagę zasługują tu te ostatnie, tj. szale jedwabne. Azjatycki jedwab ma to do siebie, iż faktycznie jest bardzo szykowny, ale nie oznacza to, iż nie możemy zakładać uszytych z niego dodatków do codziennych ubrań i na codzienne okazje. Ich wielką zasługują jest to, iż ich charakter jest zmienny, plastyczny.

Pozostają wciąż wyrafinowane oraz świadczące o dobrym guście, ale ich recepcja jest warunkowana przez resztę ubrań, choć jednocześnie cała stylizacja determinuje ich w niej miejsce. Tak czy inaczej, szale jedwabne to absolutny klasyk i absolutny modowy hit. Tak będzie już zawsze. Gdy tylko je założymy, czy to okolicznościach formalnych czy codziennych, udowodnimy wszystkim, że cenimy sobie najwyższą jakość oraz prawdziwy komfort. Zdaje się, iż podobną funkcję w wydaniu garderoby męskiej pełnić mogą zegarki. Niemniej koszt zakupienia takiego naprawdę dobrej jakości, z tzw. wysokiej półki, znacznie przekracza koszt zakupu nawet najpiękniejszego jedwabnego szalika. Mężczyźni zdają się jednak tym faktem nie przejmować. Prawdopodobnie dlatego, iż dodatki tego typu (czy dodatki do garderoby w ogóle) kupują od pań znacznie rzadziej…

szale jedwabne