Moda z Harajuku

Właściwie jest ich tylko kilka, ponieważ nie jest to typ mody, który kieruje się sztywnymi regułami narzuconymi przez projektantów mody. Taka właśnie powinna być moda, to jest nie powinna narzucać nam sztucznego stylu, a ubierać się powinniśmy swobodnie, ale oczywiście także z klasą. Dzięki temu jak sądzę można dobrze wypaść na co dzień i od święta, zachowując swój styl.

A oto jak ubierają się Japonki, znane z modnej ulicy Harajuku:

Moda Harajuku

A czy wy byłybyście w stanie ubrać się tak kontrowersyjnie? Jak na nasze polskie realia oczywiście można sobie wyobrazić to oburzenie „moherowych” pań, komentarze pełne zawiści oraz uśmieszki, próbujące zrównać z ziemią dziewczynę która się tak ubierze. No cóż, ale przynajmniej będę mogła się tak ubrać 1 raz w roku: na mangowym (i nie tylko) konwencie Pyrkon w Poznaniu który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia, a to już w kolejny weekend! To wspaniałe wydarzenie nie może ominąć każdego, kto tak jak ja zafascynowany jest kulturą, modą i sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni.

A czym jest dla mnie Japonia. Wspaniałym krajem pewnym dziwnych ludzi, którzy mówią po japońsku i mają różne pomysły. Ziemia samurajów którzy walczyli ze sobą, ale już przestali, bo samuraje byli bardzo zacofani i niezbyt wiedzieli co robić. Mieli za to duże miecze, które dzisiaj można zobaczyć w cosplayu. Taki miecz samuraja to nie byle co i inspiruje on dzisiejsze pokolenie młodych ludzi, którzy też chcą być tak jak oni, przynajmniej tam daleko w Azji. Doprawdy jest to kraina wspaniałości i wielu cudów, którą każdy powinien odwiedzić. Nie ma co tracić czasu, jedźmy tam i bawmy się we wspaniały świat samurajskości. Każdy kto tego spróbuje, ten na zawsze będzie przebywał w fascynującym kraju znanym także jako Nippon, albo jako ziemia Pokemona i Mangi i Anime. Bardzo wiele jest tam anime, które można obejrzeć na wieczornych seansach telewizyjnych, dostępnych w państwowej telewizji NHK dla każdego.

Nie omieszkam oczywiście zdać fotorelacji z barwnych strojów uczestniczek, które co roku zachwycają swoją pomysłowością i fascynującymi strojami. Do zobaczenia zatem w Poznaniu!