Świat wytrzymały i społeczeństwo

Dzisiaj napiszę nieco o może trywialnej sprawie, ale dotykającej każdego handlowca, sprzedającego ubezpieczenia – mianowicie, jak odsyłać do klienta zawarte umowy ubezpieczeniowe. Chociaż znajdujemy się obecnie w dobie kryzysu finansowego, który pogrąża kolejne zakłady pracy i zmusza do szukania oszczędności wszędzie, gdzie tylko się da, to jednak jak pokazują najnowsze badania, nadal jesteśmy skłonni do robienia zakupów przez Internet. Zakup ubezpieczeń przez Internet jest coraz bardziej popularny i nawet pojedynczy handlowiec może z tego korzystać, sprzedając umowy online i wysyłając je do klienta. Zakupione umowy muszą być oczywiście później pakowane w koperty i wysyłane do sklepu, z naszym podpisem, czy też z podpisem zgodnym z reprezentacją ubezpieczyciela którego usługi oferujemy.

Specjalne koperty bąbelkowe a także koperty foliowe, doskonale nadają się do bezpośredniego transportu rzeczy delikatnych i kruchych, szczególnie narażonych na potłuczenie. Pięknie zapakowane w ochronne koperty towary są wyżej oceniane wśród kupujących i sprawiają, że cieplej myślą oni o sprzedawcy. Niezwykle istotne jest, aby listonosze pamiętali, że umowy są chronione prawem i to nie makulatura i nie upychali ich na siłę w torbach czy skrzynkach pocztowych, tylko delikatnie wkładali w przeznaczone do tego miejsca. Kurierzy poczty zwykle przewożą umowy w specjalnie przygotowanych plastikowych kontenerach. Dzięki temu zachowują swój kształt i nie rozbiegają po samochodzie. Elegancko wyglądające koperty nie mogą być pobrudzone ani uszkodzone lecz muszą spełniać przynajmniej podstawowe wymogi estetyczne. Kobiety są przewrażliwione na punkcie opakowań i z niecierpliwością wyczekują zawsze na przesyłkę. Jeśli dokumenty trafią pofatygowane i pomięte, panie są bardzo rozczarowane zakupem i przysięgają sobie, że już nigdy więcej nie kupią od nas ubezpieczenia. Szkoda tracić klienta przez taką głupotę. Lepiej by każdy sprzedawca zaopatrzył się w porządne opakowania do wysyłki umowy z ofe do klienta, wytrzymałe na wstrząsy i zmiany atmosferyczne. Zakupy dokonywane przez Internet nawet w trudnych czasach kryzysu są nadal intensywne i częste. Ilość zużytych na opakowania materiałów jest przeogromna. Naprawdę warto czasem wydać trochę więcej pieniędzy, żeby móc owinąć paczkę w kolorową bibułę czy przyozdobić naklejką z adresem. Niechlujnie poobgryzane koperty i odpadająca taśma klejąca to oznaka nieprofesjonalizmu, który absolutnie nie powinien być obecny w naszej branży, ponieważ obniża wiarygodność do zera. Zupełnie niepotrzebnie oceniamy jednak towary po samym opakowaniu.

Czy ubezpieczenie OFE może chronić przed wypadkami drogowymi?

Moja koleżanka, agentka nieruchomości, siedziała czekając na umówionego gościa, kiedy ten niespodziewanie zapukał do drzwi. Po lekkim naciśnięciu klamki do środka wszedł niewysoki mężczyzna podający się za perfekcyjnego pracownika funduszu emerytalnego, niebanalnego inwestora na rynku ubezpieczeniowym. Janina od dawna nosiła się z zamiarem wykupienia solidnego ubezpieczenia na życie, gdyż strasznie obawiała się wypadków drogowych oraz nieprzewidywalnych zbiegów okoliczności. Dlatego właśnie zaprosiła do swojego domu bezapelacyjnego przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ sama, nie miała odwagi wyjść z domu, w celu poszukania odpowiedniej filii lub placówki.

Zapewniało ono całodobowe ubezpieczenie w każdej możliwej chwili a nawet sekundzie, oraz co najważniejsze bezapelacyjną wypłatę gotówki w razie jakiegokolwiek wypadku. Oczywiście, nikt nie życzy nikomu nieszczęścia, niemniej jednak przedstawiciel czuł się w obowiązku poinformować o wszystkich możliwych niebezpieczeństwach świata, które jak dobrze wiadomo zawsze chodzą parami. Po przyjemnej rozmowie przeprowadzonej w zaskakująco miłej atmosferze i co najważniejsze absolutnie bez żadnych nacisków ze strony handlowca, niezdecydowana i lekko znerwicowana klientka, postanowiła oddać swoje abstrakcyjne lęki na rzecz jeszcze bardziej irracjonalnego funduszu społeczeństwa, w wyniku czego poprosiła o niezbędne formularze do wypełnienia. Podczas, gdy wypełniała wszystkie bardzo ważne dokumenty potrzebne do tego, aby stać się pełnoprawnym członkiem tego Fundusz Emerytalnego, niezwykle miły sprzedawca ubezpieczeń zechciał zaoferować dodatkową, a także bardzo atrakcyjną polisę, która gwarantowała wiele zaskakująco korzystnych udogodnień.

Swoją interaktywną i internetową ofertę skierowało przede wszystkim do osób pragnących dla siebie i swoich bliskich lepszej, a także przewidywalnej przyszłości, co spowodowało gwałtowna reakcję, w wyniku której udało się pozyskać wielu nowych współpracowników a także stałych klientów. Wszyscy klienci, którzy zaufali wielopokoleniowemu doświadczeniu, otrzymali również interesujący pakiet promocyjny oraz kilka dodatkowych bonusów reklamowych. Mojej kumpeli, która jak wspomniałem, była agentką nieruchomości, ów pakiet szczególnie przypadł do gustu, dlatego bardzo miło podziękowała przedstawicielowi za wizytę, odprowadzając go wzrokiem do drzwi oraz machając na pożegnanie wychudzoną ręką, po czym zadowolona z udanej transakcji, jaką udało jej się przeprowadzić, usiadła na fotel.