Wysyłka umów ubezpieczeniowych do klienta

umowa

Jeśli choć raz w życiu przeżyliście najście zmanierowanego przedstawiciela handlowego towarzystwa ubezpieczeniowego, to wiecie o co mi chodzi. Wchodzi taki pan w progi naszego domostwa i już od wejścia zaczyna mówić o wypadkach, jakie mogą nam się przytrafić jeśli nie ubezpieczymy się na życie. A tych wypadków będzie nieskończona ilość.

Zatem najpierw będziemy mieli wypadek samochodowy, potem wpadniemy pod samochód a na końcu nasz współmałżonek zginie pod kołami koparki elektrycznej. Nie dajcie się jednak na to nabrać. Kiedy przedstawiciel to widzi, e jego barwna historia wywołała wśród domowników odpowiednie wrażenie, a pukanie w niemalowane nic nie daje, spokojnym tonem osoby pomocnej mówi o wybawieniu jakie nas czeka zaopatrując się w odpowiednie ubezpieczenie dla osób prywatnych oraz dla firm. My, wystraszeni po uszy bez najmniejszego zastanowienia prosimy go wtedy, a czasem nawet błagamy aby oszczędził nam tego okropnego wypadku i jeśli to możliwe przedłużył życie o ile tylko się da we wspaniałym ubezpieczeniu. Przedstawiciel czuje się przez chwilę jak adwokat diabła, ale nic nie daje po sobie poznać, tylko wyciąga papierzyska i oblicza z kryształowej kuli ile jeszcze daje nam czasu na tym świecie. Obgryzając ze zdenerwowania paznokcie modlimy się, by tego czasu było jak najwięcej, w przeciwnym razie nie zdążymy przed zejściem w zaświaty spłacić wszystkich kredytów ani nawet zakręcić gazu w blogu o forexie. Oczywiście możemy jeszcze ubezpieczyć samochód, jeżeli mamy już prawo jazdy.

Taki ubezpieczyciel później trzyma nas w szachu. Długo poirytowani szukamy długopisu, którym moglibyśmy podpisać odpowiednie papiery z klauzulą która zapewni nam odpowiednie prawa. Wreszcie znajdujemy czerwony mazak o kolorze atramentu przypominającym krew i niczym na cyrografie zapisujemy swoją duszę na wieczne posiadanie i umiejętne zarządzanie całym tym kramem. Kiedy już pan przypominający istnego szatana w człowieczej skórze zechce opuścić nasze mieszkanko, chmura przerażenia mija a puls się uspokaja. Wtedy dopiero dochodzi do nas, co takiego zrobiliśmy. Uświadamiamy sobie, że od niego nie ma już odwrotu. Żyjąc jakoś dalej na tym świecie ciągniemy padół życiowych problemów a wypadek, o którym mówił przedstawiciel nigdy się nie wydarzy. Dla pewności odpukajcie w niemalowane. Tacy właśnie są ubezpieczyciele? P.S. To żart, ale tylko trochę.

Umowa funduszu

Warto mieć kontrolę nad własnymi oszczędnościami i mądrze inwestować w swoją przyszłość, wybierając samodzielnie inwestycję w przyszłość, tak aby nasz wybór, czyli przeprowadzane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych losowania przydzielanego nam funduszu nas nie dotyczyły. To właśnie dlatego tak bardzo ważny jest dobry fundusz emerytalny, którego wybór zagwarantuje nam udaną przyszłość i spokojny sen. Jak dokonać jednak tego wyboru, skoro na rynku ubezpieczeń emerytalnych dostępne jest tak wiele ofert?

Nie jest to łatwe, dlatego że każdy z funduszy przekonuje, że to właśnie jemu należy powierzyć swoje pieniądze, ale można spróbować wyznaczyć cechy które charakteryzują dobre osiągnięcia. Przede wszystkim, najważniejszą wartością jest stopa zwrotu, czyli pochodna zysków jakie osiąga dobry handlowiec, obracając naszymi pieniędzmi. Wysoka stopa zwrotu oznacza, że wyznaczeni przez fundusz emerytalny specjaliści dobrze zainwestowali nasz kapitał, pomnażając go, a jednocześnie pobrali od niego niewysoką prowizję. Takie inwestycje kapitałowe, prócz wysokiej stopy zwrotu powinny charakteryzować się także profesjonalną obsługą i łatwą dostępnością do informacji o wysokości zgromadzonych środków, na przykład poprzez panel zamieszczony na stronie internetowej funduszu. Przed przystąpieniem do funduszu, dzięki któremu ominą nas losowania OFE, warto w ogóle zapoznać się ze stronami internetowymi najważniejszych z nich, tak aby zorientować się, jakie możliwości daje nam przystąpienie do wybranego funduszu i jaki jest regulamin świadczenia jego usług. W Internecie można również przeczytać opinie posiadaczy funduszy, którymi do pewnego stopnia warto się sugerować, zwłaszcza jeżeli pozwolą nam na uchwycenie wad i zalet poszczególnych towarzystw emerytalnych. Pamiętajmy jednak, że w Internecie łatwo zamieścić swoją opinię i nie sugerujmy się zbyt optymistycznymi poglądami. Podchodźmy do każdej z opinii realistycznie, konfrontując je z wynikami i potencjałem funduszu. Choć wydaje się to być skomplikowane, to ostatecznie wybór odpowiedniego funduszu jest bardzo ważny. Jeżeli zdarzy się nam jednak nie wybierać tego za siebie, to pamiętajmy, ze w przypadku niefortunnego wylosowania funduszu o słabych wynikach, możemy go zmienić po trzech latach, co warto uczynić.